Przegląd mebli kempingowych

Spis treści:
- Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze mebli kempingowych?
- Funkcje mebli kempingowych ułatwiające biwakowanie poza domem. Krzesła turystyczne w różnych odsłonach.
- Stół kempingowy – wariant minimalistyczny, maksymalna wygoda.
- Lodówka turystyczna – niezawodna w terenie.
- Toaleta turystyczna – komfort w każdym miejscu.
- Meble kempingowe – czy warto?
Meble kempingowe polecane są osobom, które ze względu na częste podróże, cenią sobie praktyczne i proste rozwiązania. Ich funkcjonalność sprawia, że są coraz częstszym wyborem przy okazji wakacyjnych podróży, pikników w plenerze, kempingowych wypraw czy grilla za miastem. Dodatkowo umożliwiają wygodny odpoczynek poza domem w rozsądnej cenie.
Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze mebli kempingowych?
Wyjazdy na kemping wiążą się z myślą o dodatkowym bagażu. Dlatego meble kempingowe powinny nie tylko zapewniać komfortowe użytkowanie, ale również sprawdzać się pod kątem przechowywania i transportu. Ich konstrukcja sprawia, że są lekkie w przenoszeniu oraz łatwe w składaniu i rozkładaniu, co znacznie usprawnia przygotowanie do odpoczynku na wyjeździe w góry, poza miasto czy na wycieczkach. Dzięki nim relaks na kempingu może być bardzo komfortowy. Pozwalają stworzyć przytulny klimat poza domem i poczuć się jak u siebie. Sprawdzą się zarówno podczas codziennych czynności na biwaku, jak i w chwilach wytchnienia po ciężkim dniu.
Do użytku outdoorowego dobrym wyborem są tkaniny wodoodporne oraz odporne na zróżnicowane warunki pogodowe i terenowe. Najczęściej spotykany poliester (oxford, kodura) jest łatwy w czyszczeniu i nie ulega szybko zniszczeniu. Metalowe konstrukcje malowane proszkowo to najlepsza opcja, jeśli szukamy trwałych i solidnych mebli na lata. Odpowiedni materiał to klucz do długotrwałego użytkowania, dlatego przed zakupem warto porównać ceny mebli oraz materiały, z których zostały wykonane, by móc wybrać zgodnie z indywidualnymi preferencjami.
Meble kempingowe, w przeciwieństwie do mebli ogrodowych, nie są przeznaczone do przechowywania na dworze w sposób ciągły. Po zakończonym użytkowaniu należy je złożyć oraz schować w bezpiecznym miejscu, by nie uległy zniszczeniu.

Funkcje mebli kempingowych ułatwiające biwakowanie poza domem
funkcja wypoczynkowa (Slumber, Coast) – krzesło turystyczne czy leżak plażowy izoluje od ziemi, która bywa zimna i wilgotna. To świetna opcja, gdy potrzebujemy położyć się po ciężkiej wspinaczce czy zrelaksować się po męczącym dniu.
funkcja rekreacyjna (Bankada, Viator, Feast, Repast) – zestaw kempingowy – stół + krzesła – może posłużyć do rozgrywek karcianych lub planszowych. To opcja, która z pewnością zainteresuje rodziny z dziećmi.
funkcja gastronomiczna (Pesta, Quay, Rest) – zarówno stół, jak i krzesła kempingowe, pełnią ważną rolę w przygotowywaniu i spożywaniu posiłków. Stwarzają komfortowe warunki, dzięki którym czujemy się dobrze poza domem. Szybkie rozkładanie i składanie usprawnia ten proces, dlatego to wspaniała opcja dla tych, którzy lubią praktyczne rozwiązania.
Krzesła turystyczne w różnych odsłonach
Krzesło kempingowe bez oparcia (Lago, Maris, Rest) – małe rozmiary i niewielka waga sprawiają, że można je zabrać w każde miejsce. Szybko się rozkłada, umożliwiając komfortowy wypoczynek w dowolnej chwili.
Krzesło kempingowe z oparciem (Verto, Skaut, Schelp) – pozbawione dodatków, które mogłyby niepotrzebnie zwiększyć ciężar. Szerokie oparcie pozwala wygodnie oprzeć plecy i zrelaksować się po wysiłku.
Krzesło kempingowe z dodatkami (Seza, Hiker, Sedia, Tripper) – często wyposażone w podłokietniki, kieszenie po bokach, uchwyty na kubki czy regulowane oparcia. Najbardziej polecane wtedy, gdy waga sprzętu nie ma znaczenia.

Stół kempingowy – wariant minimalistyczny, maksymalna wygoda
Składany stół kempingowy to niezastąpiony element niezbędny do stworzenia komfortowej przestrzeni. Sprawia, że możemy cieszyć się posiłkiem na świeżym powietrzu w komfortowych warunkach. Pełni także rolę dodatkowej powierzchni roboczej na biwaku czy w ogrodzie, np. świetnie posłuży jako miejsce do przygotowywania posiłków lub jako przestrzeń do relaksujących gier. Stół po złożeniu przyjmuje formę walizki, a wbudowany uchwyt sprawia, że transport jest bardzo praktyczny i wygodny. Kompaktowe rozmiary stanowią świetne rozwiązanie, gdy liczy się każdy centymetr przestrzeni.

Lodówka turystyczna – niezawodna w terenie
Kluczowym elementem dłuższej podróży może okazać się lodówka turystyczna, która zapewnia przechowywanie produktów spożywczych w odpowiednich temperaturach. Jej cechą charakterystyczną są niewielkie rozmiary, umożliwiające łatwy transport w dowolne miejsce, a także wygodne umiejscowienie jej w samochodzie. Wiele modeli posiada szeroki zakres temperatur, które umożliwiają nie tylko chłodzenie produktów, ale i utrzymywanie ich w wyższej temperaturze. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, gdy planujemy przewożenie żywności, napojów, a nawet leków.
Decydując się na zakup lodówki turystycznej, warto zwrócić uwagę na: pojemność, rozkład wnętrza oraz dodatkowe akcesoria (np. wbudowana deska do krojenia, otwieracz do butelek czy możliwość podłączenia do aplikacji itp.). Istotną kwestią jest także rodzaj zasilania. Lodówki kempingowe mogą być zasilane na dwa sposoby – poprzez podłączenie do gniazdka zapalniczki samochodowej lub przez zasilanie sieciowe. Niekiedy lodówka posiada obie opcje do wyboru, co jest niezwykle praktyczne podczas częstej zmiany miejsca w trakcie podróży. Niektóre lodówki posiadają również wbudowane baterie, które umożliwiają ich działanie nawet bez dostępu do zewnętrznego źródła zasilania.

Toaleta turystyczna – komfort w każdym miejscu
Wybór odpowiedniej toalety kempingowej powinien być uzależniony od naszych indywidualnych preferencji. Przede wszystkim toaleta to kempingowy niezbędnik, gdy wybieramy się na kilkudniową wyprawę. Znacząco zwiększa komfort podróży i sprawia, że nie musimy robić częstych postojów ani szukać publicznych toalet. Dzięki niej możemy skorzystać z toalety poza domem, zachowując pełną higienę i komfort. Doskonale sprawdzi się podczas wakacji w przyczepie kempingowej, kamperze czy przy turystyce samochodowej. To także idealna opcja do wykorzystania na działce, placu budowy czy w domku letniskowym.
Wybierając się na kemping, jedną z kwestii, o którą najbardziej dbamy, jest przestrzeń oraz jej sprytne wykorzystanie. Kompaktowe rozmiary i poręczne uchwyty toalety turystycznej sprawiają, że nie zajmie dużo miejsca, a także bez problemu można ją przenieść. Wykonanie z trwałych materiałów zapewnia szczelność, wytrzymałość oraz odporność na uderzenia, co stanowi ważny aspekt podczas wyboru odpowiedniego sprzętu kempingowego.
Toaleta turystyczna zazwyczaj składa się z dwóch zbiorników - na nieczystości i z wodą do spłukiwania – zabezpieczone szczelnymi pokrętłami. W podstawowym wyposażeniu często znajduje się ręczna spłuczka, ułatwiająca spłukiwanie nieczystości oraz czyszczenie toalety. Wiele modeli nie wymaga zewnętrznego przyłącza wody, dlatego doskonale sprawdzą się wszędzie, gdzie nie ma dostępu do klasycznego WC. Podsumowując, to praktyczny sprzęt, który jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale także lekki i poręczny w transporcie, a więc niezbędny podczas wszelkich dłuższych podróży.
Meble kempingowe - czy warto?
Wraz ze wzrostem zainteresowania kempingiem zwiększa się zapotrzebowanie na sprzęt turystyczny. Nie wystarczy już tylko namiot, termos czy karimata. Meble kempingowe to prawie obowiązkowy sprzęt, w który, bez wątpienia, warto zainwestować. To dzięki nim będziesz w stanie stworzyć przytulne miejsce, w którym spędzisz kilka godzin dziennie na przygotowywaniu posiłków oraz wypoczynku w niemal domowych warunkach.
Zespół Meteor.pl